Výstup na turisticky veľmi obľúbený Veľký Choč

smerovník

Veľký Choč bol už dlho na mojom pomyselnom zozname vrchov, ktoré chcem zdolať. Choč je veľmi vyhľadávaný medzi turistami a ani sa nečudujem.  Z vrchola je vidieť na každú stranu a pri dobrom počasí je možné vidieť mnoho okolitých pohorí ako Veľká Fatra, Západné, Nízke i Vysoké Tatry  ale aj Oravu  či Liptovskú Maru. Veľký Choč je vysoký 1611 m.n.m a je najvyšším vrchom  Chočských vrchov.

Na túru sme sa vydali z dedinky Valaská Dubová do ktorej sme sa dostali autobusom z Ružomberku. Túra nebola časovo vôbec náročná ale za to v niektorých miestach bolo stúpanie naozaj veľké ale dalo  sa to zvládnuť.

Prvá zastávka bola pri smerníku Stredná Poľana, kde  sa nachádzala aj útulňa „hotel Choč“ kde sa môžte vyspať úplne zadarmo, niečo zjesť  alebo len schovať pred búrkou. Pár desiatok metrov ďalej sa dokonca nachádzal aj zdroj pitnej vody.  

Navštíviť Veľký Choč odporúčam určite každému, kto miluje tieto panoramatické výhľady. Určite sa tam ešte vrátim a chcela by som využiť možnosť  prespania v útulni a pozrieť si aj východ či západ slnka z vrchu. Už len tá predstava je úžasná.

One Reply to “Výstup na turisticky veľmi obľúbený Veľký Choč”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *