DOVOLENKA v septembri ? PULA!

Západ-slnka
September pre väčšinu znamená začiatok školy,  koniec prázdnin a voľného času. Ja som to donedávna mala takto tiež.
No tento rok sme sa rozhodli ísť na dovolenku až v septembri. Celkom sme sa aj báli, kedže počasie nepredpovedali zrovna najlákavejšie ale našťastie počasie bolo úžasne priam dokonale až na jeden deň kedy pršalo doobeda.
Dnes je už jesenný deň ako vyšitý, vonku prší už od rána a je pochmúrne počasie. Počasie ideálne na spomínanie na dovolenku a napísanie tohto článku. Fotiek mám naozaj veľa a dúfam, že sa vám budú páčiť.

Vybrali sme si destináciu v Chorvátsku na polostrove Istria, konkrétne mesto Pula. Určite mnohí z vás poznáte toto mesto alebo ste o ňom aspoň počuli.
Je to krásne síce menšie prístavné mestečko, ktoré očarí svojou architektúrou a kultúrnym životom. Naozaj toto mesto je pestré a ponúka mnoho atrakcií či pamiatok.
I keď bol september neboli sme jediný na dovolenke. Turistov bolo kopec, počasie skvelé, čiže určite  sa oplatí aj po skončení sezóny.
My sme v jeden večer natrafili na krásny festival v amfiteátri. Bol to naozaj zážitok, stretli sme tisíce mladých ľudí, takže naozaj to tam žilo.
Práve ten amfiteáter podľa môjho názoru je najkúzelnejším prvkom tohto mesta a určite aj najväčším lákadlom pre turistov či dovolenkárov.
Amfiteáter totiž pripomína veľmi známe Koloseum v Ríme. Pobrežie je tvorené obrovskými skalami, ktoré sa dajú využiť na skákanie do vody z výšok.
Prístup do mora je teda troška zložitejší vďaka skalám a útesom preto je potrebné vyhľadať umelo vytvorené pláže na ktorých je ale nádherne. Jednoducho každý si nájde to čo má rád.
Veľmi známe v tomto meste sú aj osvetlené žeriavy v lodenici, ktoré vyzerajú naozaj čarovne po zatmení. Tam sme trávili pri lodenici takmer každý večer pri zapadaní slnka.
Obrovskými výhodami dovolenky v septembri(ba aj neskôr) sú znesiteľné teploty, teplejšie more a nie tak celkom preplnené pláže.  Samozrejmosťou sú aj nižšie ceny. 
Navštívil si už mesto PULA? Poznáš ho? 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *